Jdi na obsah

Vybírám gramofon a jsem v koncích...


Fernet

Recommended Posts

Přátelé, poraďte. Už delší dobu chci koupit gramec a váhám, mám tři favority...

1. Klasika - Technics SL-1200 MK7. Ověřená značka, spousta kladných recenzí, bezva zpracování, super materiály, minimální zkreslení apod. Akorát cena je docela vysoká, 25k. Zase za ty prachy asi stojí.

2. Audio-Technica AT-LP120XUSB, čínská kopie Technicsu. No a tady váhám nejvíc, je sice za 7,4k, ale všechno z plastu, prostě číňan. 🙂 Ale četl a viděl jsem spoustu recenzí a většinou spokojených. Ve své cenové třídě je snad super, drží otáčky a takový ty grafy, kde ukazujou hifisti rozdíly mezi Technicsem a AT mě moc nepřesvědčily. Asi nepoznám rozdíl. Ale talíř tenkej hliníkovej a rezonuje. Raménko plastové. Taky někdo ukazoval, že se často porouchá spouštění raménka na vinyl. Sice má vlastní předzesilovač, ale ten nevyužiju. DJ funkce taky ne. Dodávaná přenoska je prej OK, USB na digitalizaci vinylů je taky fajn.

3. Pro-Ject Debut Carbon Evo. Cenově přesně mezi k***, 15k. Recenze ho vyzdvihujou za dokonalej přednes, raménko karbonové, talíř pevnější. Láká mě taky, že se dá pěkně upgradovat talíř za akryl, dokoupit podstavec na tlumení vibrací, dodávaná přenoska je vynikající ve svojí třídě. Tělo je z pevného materiálu. A hlavně má náhon řemínkem, to beru jako velké plus. V příslušenství dodávanej kabel je taky kvalitní.

Vestavěný předzesilovač nepotřebuju, připojím na receiver s phono vstupem. A nějak jsem se do toho výběru zamotal, čim víc uvažuju, tím jsem nerozhodnější. Favorit je asi Pro-Ject. Ale nejsem odborník, neporadíte?

Odkaz na příspěvek
Sdílení na jiných webech

Nejideálnější řešení jsou monoblock zesilovače, ale ty jsou poměrně drahé a nejsou potřeba k podobným "levnějším" gramofonům, jaké řešíš. Pokud už máš ten receiver, Neměl by být problém gramofon zapojit přímo do něho. Pokud to zapojíš přes audio vstup, při přenosu do reproduktorů budou použity pouze interní stereo zesilovače Denonu, které bohatě stačí. 

Jinak já osobně mám rád ověřené, kvalitní značky, takže bych jednoznačně bral Technics. Sám mám gramofon v podobné cenové relaci, Rega Planar 2. Kupoval jsem ho po pravdě primárně kvůli designu a dobré značce 🙂 .

Odkaz na příspěvek
Sdílení na jiných webech

Šel bych do toho Pro-Ject, když budeš časem chtít, můžeš si dokoupit třeba nějaký bazarový stereo zesilovač.

Ale jestli ti nezáleží na tom, kolik utratíš, tak Technics. 🙂 A uvědom si, že se prodává bez přenosky, počítej ještě s pár tisícovkama navíc, cca 4-5k.

Odkaz na příspěvek
Sdílení na jiných webech

Ahoj, nejsem odborník na gramofony, ale kdysi dávno jsem v rámci jiného oboru (djing) měl možnost otestovat celou řadu gramofonů. Pravda, testoval jsem to z pohledu dje, nicméně Technics naprosto jasně vždy vynikal vynikající spolehlivostí, zpracováním, robustností a naprosto přesným dílenským zpracováním a chodem ramínka, což je mimo přenosku a pohon jeden ze základních předpokladů dobrého zvuku u gramofonu.

Odkaz na příspěvek
Sdílení na jiných webech

Jako souhlas, Technics je super, když za něj seš ochotnej dát ty peníze 😄 . Já bych ze zmíněných šel do Pro-jecta, je to dobrej poměr cena/výkon podle mě. Sám jsem ho neslyšel, ale recenze jsou slušný a možnost upgradu je vždycky příjemná👍 .

Odkaz na příspěvek
Sdílení na jiných webech

Připojte se ke konverzaci

Příspěvek můžete odeslat nyní a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se, abyste mohli pod svým účtem vkládat příspěvky.

Guest
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Pozvat přátele

    Líbí se vám AudioMAG? Pozvěte přátele!
×
×
  • Vytvořit nový...