Jump to content

All Activity

This stream auto-updates

  1. Yesterday
  2. Tak update - přešel jsem na Apple Logic Pro a můžu docela doporučit. Je to intuitivnější a když člověk něco dělá jednou za čas, tak se nemusí vždycky znovu učit s pokročilejším programem 😄
  3. Aune SR7000 jsou uzavřená sluchátka, která se snaží překonat typická omezení své konstrukce – a daří se jim to překvapivě dobře. Díky technologiím jako „Dragon Scale Acoustic Prism“ a „Tilted Acoustic Matrix“ působí zvuk prostorně, přirozeně a s nádechem otevřených modelů. Zvuková scéna je široká, s velmi dobrým vrstvením a separací nástrojů, což ocení hlavně ti, kteří poslouchají komplexní hudební žánry. Basy jsou rychlé pevné a dobře kontrolované. Středy jsou čisté, s lehkým důrazem na horní střední frekvence, takže vokály i akustické nástroje vynikají. Výšky jsou jasné, dobře rozlišené a nepůsobí agresivně ani při delším poslechu. Celkově jde o velmi vyvážený zvuk, který neurazí žádné ucho. SR7000 staví na 50mm dynamických měničích s keramicko-polymerovou membránou ve tvaru W. Ty přinášejí velmi přesnou reprodukci a zároveň přispívají ke klidnému a nenásilnému charakteru poslechu. Díky systému uchycení „Concentric Circle“ dobře sedí na hlavě, ať už je tvar lebky jakýkoli. Náušníky jsou měkké, tlak na hlavu rovnoměrný a s hmotností kolem 380 gramů se dají bez problémů nosit celé hodiny. V balení jdou dva kabely – klasický 3,5mm a vyvážený 4,4mm, což potěší každého, kdo chce využít plný potenciál přenosného nebo stolního audio zařízení. Přenosné pouzdro je pevné a praktické, sluchátka se tak dají bez obav brát s sebou. Aune SR7000 jsou sluchátka pro ty, kdo hledají uzavřený model, ale nechtějí se vzdát otevřeného a vzdušného zvuku. Jsou ideální na soustředěný poslech doma i ve studiu. Zvukově jsou velmi vyvážená, komfortní a nabízejí prostor, který se u uzavřených sluchátek často nevidí. Cena cca 15 000,- není málo, ale sluchátka v mnohém převyšují zvukově i pohodlním mnohem dražší modely.
  4. Bob

    FiiO SP3

    Konečně jsem se rozhodl koupit si k počítači vedle sluchátek i menší bedny. Nechtěl jsem, aby mi zabíraly tolik místa na stole a vzhledem k mé lásce ke značce FiiO, jsem nemohl sáhnout po ničem jiném, než po FiiO SP3. Zaujaly mě už designem, který se mně osobně dost líbí a hodí se mi k prostoru, ale primárně zvukem. Na to, jak jsou malinké, bych se nebál je použít i v menším obýváku (tam tedy už s podporou subwooferu). Na stole hrají nahlas až až. Výšky jsou velmi přesné, poměrně čisté a woofer, který se stará o zbytek frekvenčního spektra taky nezklame. Mám je již nějaký ten měsíc a za tu dobu jsem (vzhledem k cenovce samozřejmě) narazil pouze na jednu nevýhodu, co mi trochu vadí - bassreflex, který je na zadní straně beden. Jinak můžu jenom doporučit. Setkal se s nimi ještě někdo?
      • 1
      • Like
  5. Já za sebe mohu doporučit Den Šakala. Eddie Redmayne podle mě ve své životní formě. https://www.kinobox.cz/film/2656793-den-sakala
  6. Speed

    RCA na XLR

    Obecně – redukce z RCA (nevyvážený signál) na XLR (vyvážený) není ideální, protože tím nevznikne opravdový symetrický signál. Jen to fyzicky pasuje do konektoru, ale pořád jde o nesymetrický přenos, takže výhody XLR (jako potlačení rušení nebo nižší šum) tím nezískáš. Co se týče zhoršení kvality, může k němu dojít hlavně tehdy, když zařízení za XLR vstupem očekává skutečně vyvážený signál. Pak tam může být slyšet šum, brum, nebo rozdíly v úrovni hlasitosti. Ale pokud je ten vstup schopný přijmout i nesymetrický signál (což spousta zařízení umí), tak to většinou funguje a rozdíl může být minimální. Důležitý je i kabel nebo adaptér, který použiješ – některé levné redukce to zapojují špatně, například propojují signál a zem nevhodně, a tam už degradace znatelná být může. Ideální je, když máš RCA výstup a XLR vstup s odpovídajícím zapojením (signál na pinu 2, zem na 1, pin 3 nezapojený nebo svázaný se zemí podle toho, co zařízení zvládá). Pro citlivější propojení, třeba mezi DACem a aktivními monitory, bych osobně radši šel cestou DI boxu nebo aktivního převodníku, pokud chceš mít jistotu. Ale pro běžné domácí použití to často funguje bez problémů.
  7. Kdyby někoho zajímaly kvalitní seriály tak mohu doporučit loňský seriál Shogun, dokonalý! https://www.csfd.cz/film/960128-sogun/prehled/
  8. Z vestavěných repráků u notebooků mě v poslední době asi nejvíc překvapily některé novější modely. Třeba ty nové MacBooky Pro hrajou dost nad standard – pěkně čistej zvuk, prostor, člověk u toho vydrží i bez sluchátek. Pak jsem měl v ruce jeden HP z vyšší business řady, a ten měl repráky naladěný překvapivě dobře – žádný chrchlátka, ale zvuk, co neurazí ani u videa nebo trochu nenáročnýho poslechu. Z herních jsem slyšel něco od Asusu (nějaký nový Zephyrus) a ten mě taky mile překvapil – hlasitost i podání byly fakt v pohodě, žádná plechárna jako dřív. Pořád to samozřejmě není na seriózní poslech, ale na to, co z těch notebookových beden běžně leze, tohle byla úplně jiná liga.
  9. Speed

    CD transport

    Jasně, něco málo zkušeností s tím mám. Pokud ti jde o to dostat hudbu z CD do digitální podoby v co nejlepší kvalitě, záleží hlavně na tom, jakou cestou to chceš udělat. Pokud to má být opravdu kvalitní, nestačí jen strčit CD do první mechaniky, co najdeš. Ideální je použít nějaký slušný CD přehrávač nebo transport, který má stabilní čtení, nízký jitter a umí poslat digitální signál dál – třeba do DACu nebo rekordéru. Tím se vyhneš běžným počítačovým mechanikám, které často chybují nebo mají špatné odstínění. Jedna z možností je pak digitálně nahrát výstup (třeba přes koaxiál) do zařízení, které umí ukládat do WAV nebo DSD. Něco jako studiový rekordér nebo moderní DAC/rekordér kombo. Je to sice real-time proces, ale výstup je často čistší než z běžného ripování přes PC. Pro někoho, kdo nechce řešit software, offsety, AccurateRip a všechno kolem EAC, je tohle dost pohodlná cesta – prostě přehraješ CD a rovnou ho zaznamenáš v plné kvalitě. A jestli hledáš něco konkrétního, co takhle funguje – třeba zařízení jako Shanling CR60 je přesně ten typ CD transportu, který k tomu může dobře posloužit.
  10. Rozdíl mezi otevřenými a uzavřenými sluchátky je zásadní a netýká se jen zvuku, ale i použití. Otevřená sluchátka mají průduchy nebo mřížku na zadní straně mušlí, takže zvuk jde ven – a naopak i okolní ruchy pronikají dovnitř. Výsledkem je vzdušnější, přirozenější zvuk, širší soundstage, lepší prostor a lokalizace nástrojů. Ale jsou nevhodná do hlučného prostředí nebo když nechceš rušit okolí (např. v kanceláři nebo v MHD). Uzavřená sluchátka naopak mají izolované mušle, které dobře tlumí okolní hluk a nepropouští moc ven. Hodí se na poslech v ruchu, nahrávání vokálů, nebo když nechceš rušit okolí. Zvuk bývá trochu s užším prostorem, ale často s výraznějším basem (ne vždy, záleží na modelu). Za mě – pokud posloucháš doma v klidu a jde ti o hudební zážitek, otevřená jsou jasná volba. Pokud nahráváš, cestuješ, nebo posloucháš v prostředí, kde nechceš být slyšet – pak uzavřená.
  11. Mám slušnou sbírku CD nosičů a aktuálně přemýšlím jak je v co nejlepší kvalitě dostat do digitálních formátů.. ostatně jsem na toto založil vlákno už jinde :). Ale každopádně CD je za mě určitý kus nostalgie a má stále své opodstatnění.
  12. ahoj, jaky je rozdil mezi otevrenyma a zavrenyma sluchatkama? resim ted neco na poslech na doma a nevim co si mam koupit.
  13. Johny05

    CD transport

    Někdo nějaké zkušenosti s tím jak kvalitně transportovat stará CD do digitální podoby?
  14. Souhlas, aktivně poslouchám výhradně v autě a nebo ve vlaku. Poslední dobou jsem to dokonce zařadil i ke sportovním aktivitám 🙂
  15. Glum

    RCA na XLR

    Máte nějakou zkušenost s redukcema RCA female > XLR male? Někde jsem zaslechl, že tam dochází ke zhoršení kvality zvuku....
  16. Slyšel jsem dobré recenze na Moondrop, kamarád měl Nekocake a nemohl si je za ty peníze vynachválit 🙃
  17. Poprvé v životě mě neomrzelo auto po roce ježdění. Nyní odzimováno, připraveno na sezónu, co u vás? 🙂
  18. Poslech audioknih jedině v autě. To moje hraje tak špatně, že když v něm pustím hudbu, mám chuť ho leda tak prodat.
  19. https://tidal.com/browse/track/214218266?u Pro smrtelníky: Mötley Crüe - Live Wire 😉
  20. Last week
  21. Zdravím Audiomag, Týden zpět jsem poprvé slyšel reproduktory 16palcového macbooku pro (rok 2019), a opravdu hodně mě překvapily zabudované reproduktory. Zdálo se skoro jakoby hudba šla z nějakého externího poměrně kvalitního reproduktoru. Samotného mě napadla myšlenka, že bych si ho čistě kvůli zvuku sám koupil 😅 . Stalo se to někomu z vás už někdy?
  22. Earlier
  23. Na první pohled bych tipoval 1. dubna. 😄
  24. Ano, je to tak, po celkem dlouhé pauze způsobené napadením korejských hackerů, pokusu o migrací fóra a následně přestavbou všeho a kompletně novým zabezpečením, jsme opět online. Děkuji všem za trpělivost. Naštěstí jsme byli víceméně v testovacím režimu, takže škody nebyly tak velké. Bohužel se nám nepoadřilo obnovit všechny příspěvky. 😞
      • 2
      • Like
      • Thanks
  1. Load more activity
×
×
  • Create New...