Jdi na obsah

Hrobař

Člen fóra
  • Příspěvky

    30
  • Registrace

  • Poslední návštěva

  • Vyhrané dny

    3

Všechno od člena Hrobař

  1. Hrobař

    FiiO FT3

    Velká část recenzentů zmiňovala silnější nízké frekvence u kožených náušníků a více vyrovnaný projev u velurových. Vnímáš to taky?
  2. Asi bych nebyl bych schopen prodat, stejně jako @Gentleman velkou část svých vinylových desek. K většině z nich jsem si za roky poslouchání a hlavně při koupi (nebo když jsem jimi byl obdarován) vytvořil podivné audio citové pouto 🙂 . Sice bych z jejich prodeje vytěžil asi více než @Bob, ale rozhodně by mi to za to nestálo.
  3. Hrobař

    Beyerdynamic DTX 501p

    Zdravím přátele audiofily. Vyklízel jsem komoru a našel jsem spoustu pokladů. Jedním z nich jsou sluchátka, která jsem si kupoval na běh. Jak to tak ovšem bývá, běhat jsem přestal po dvou měsících, takže nabízím k prodeji prakticky nová sluchátka. Není to již můj typ poslechu, začal jsem preferovat analytiku před basy, ale pokud někdo hledáte sluchátka na venkovní poslech nebo právě na běh, mohly by se hodit. Jsou basovější, ale zvukový projev si většina lidí užije. Normálně bych chtěl 1000, vám to nabízím za 800. Třeba ještě udělají někomu radost 🙂 .
  4. Hrobař

    Auta.

    Velice v pořádku 🙂 , fotil sis to sám, nebo to fotil někdo jiný? Fotka vypadá dost profi.
  5. Hrobař

    Aune S9c Pro

    Aktualizace: Dostal jsem se k poslechu zesilovače a z mého pohledu je to pecka. Výkon má naprosto dostačující, alespoň pro mé Anandy. Na MODE 1 je zvuk naprosto vyrovnaný, čistý a přesný, líbil se mi ještě o něco více než z mé A90. Při zapnutí MODE 2 získá zvuk ještě větší šířku, ale projev je lehce zabarvenější. Mně se více líbil MODE 1, ale známý, u kterého jsem zesilovač poslouchal, spíše chválil právě MODE 2. Stojí teď přede mnou velká otázka, zda si nechat A90 nebo zakoupit S9c, ale nevím jestli jsem schopen Aune nekoupit 🙂 . Kdyby kdokoliv chtěl další informace o tomto geniálním přístroji, napište, snad budu schopen odpovědět 🙂 .
  6. Pokud si přeješ dosáhnout co nejkvalitnějšího zvuku, sluchátková sestava bude vždy levnější. Reproduktory mají z mého pohledu největší výhodu v komfortu. Někdo též preferuje sluchátkový poslech nebo naopak reproduktorový. Ve tvé situaci je to už o prioritách. Okolo 50 tisíc lze zakoupit už slušně hrající reproduktorová soustava, ale pokud stejné množství peněz dáš do sluchátek, bude zvukový projev celkově kvalitnější.
  7. V podstatě buď 2.0 nebo 2.1 v závislosti na schopnosti reproduktorů hrát nízké frekvence. Jsem fanoušek analytického zvukového projevu, takže spíše něco přesného, vyrovnaného, detailního
  8. Zdravím všechny, již nějakou dobu mi hlavou běhá myšlenka, jestli se vůbec vyplatí kupovat aktivní sloupové reproduktory. Uvažuji nad koupí nové sestavy do obýváku (v tuto chvíli mám pouze nekvalitní soundbar) a přemýšlím, zda je lepší koupit celou sestavu zesilovač + pasivní reproduktory, nebo jednoduše aktivní. Nemám zas tak velký obývák, takže se mi aktivní reproduktory jeví jako lepší varianta. Máte někdo zkušenosti s nějakým konkrétním modelem? Kdyžtak se pohybuji v cenové relaci cca 50 tis.
  9. Hrobař

    Technics M45

    Moc pěkný kus za velmi příjemnou cenovku 🙂 . Docela se divím, že kazety pořád hrají dobře, ale osobní zkušenosti s nimi po takovém čase nemám, zanevřel jsem na ně již před nějakou dobou a přešel jsem kompletně na vinyl. Každopádně přeji mnoho příjemného poslechu 🙂.
  10. S podobným efektem jsem se setkal u několika sluchátek, ať už špuntových nebo náhlavních. Nejsem si po pravdě jist, čím je to způsobeno (pokud se jedná o stejnou věc), ale mně to dělala i úplně nová sluchátka, takže bych to neviděl jako chybu. Pokud ti to moc nevadí, asi bych to přešel a sluchátka používal prostě dál 🙂 .
  11. Ahoj, cenová hranice, kterou jsi nastavil, je poměrně nízká, za jeden-dva tisíce více bys sehnal mnohem kvalitnější zvuk. Pokud by ses i tak rozhodl zůstat takto při zemi, doporučil bych asi levnější špuntová sluchátka od nějaké slušnější značky a dokoupit k nim kabel s mikrofonem. Chvilku jsem hledal a kdyby bylo na mě, asi bych zakoupil toto: https://headphones.cz/prenosna/spunty/fiio-fh11 Nová startovní sluchátka od FiiA, osobně jsem slyšel FD11, ty mě velice příjemně překvapila a řekl bych, že tato jejich hybridní verze bude ještě lepší. https://www.amazon.com/Earphone-High-Purity-Twisted-Replacement-Extension/dp/B0982SJNXR/ref=sr_1_8?keywords=2%2Bpin%2Bcable%2Bwith%2Bmic&sr=8-8&th=1 Základní kabel od firmy KZ, mají docela slušné výrobky za málo peněz a dokud se ke sluchátkům budeš chovat slušně (ne je nosit náhodně hozené v batohu/kapse), měl by kabel vydržet dostatečně dlouho.
  12. Hrobař

    Vinyl nebo streaming?

    Otázkou ale zůstává, zda jsou tyto vibrace chtěné, nebo nechtěné. Já osobně také radši poslouchám vinyl, ale mám kamaráda, který preferuje čistotu projevu před "živostí" a vše poslouchá z Wavů nebo Masteru na Tidalu.
  13. Může to působit vtipně, ale opravdu poslouchám Katy Perry a podobné autory při řízení, jsem pak takový klidnější a méně porušuji zákony 🙂 .
  14. Hrobař

    Posloucháte pořád ještě CD?

    Byl bych osobně trochu opatrný se slovním spojením kvalitnější poslech ve spojení s CD. Kvalitnější poslech já osobně beru jako buď čistý analog (gramofon) nebo opravdu kvalitní digitální soubory, které mají minimálně 96kHz a 24 bit. CD jsou schopny přehrávat většinou ve kvalitě kolem 44kHz-50kHz, což je úrověň některých méně kvalitních FLAC souborů. Jinak samozřejmě nikomu nezazlívám poslech na CD, ale pro mě osobně je poslech z digitálních kvalitních souborů jednoduše lepší...
  15. Hrobař

    FiiO R7 - dotaz

    Přestože nejsem fanoušek asijských značek, FiiO mám rád. Líbí se mi jejich design a kvalita zpracování. R7 je krásný stroj, hodně jsem přemýšlel nad koupí. Nevím po pravdě moc o tom ovládání telefonem, ale co se parametrů týče, je velmi slušný. Zvukový projev je prý laděný spíše do zábavného poslechu, což je důvod, proč jsem si ho nakonec nekoupil. Pokud bych ale měl radši zábavný poslech, asi bych si ho koupil.
  16. Hrobař

    Vybírám gramofon a jsem v koncích...

    Nejideálnější řešení jsou monoblock zesilovače, ale ty jsou poměrně drahé a nejsou potřeba k podobným "levnějším" gramofonům, jaké řešíš. Pokud už máš ten receiver, Neměl by být problém gramofon zapojit přímo do něho. Pokud to zapojíš přes audio vstup, při přenosu do reproduktorů budou použity pouze interní stereo zesilovače Denonu, které bohatě stačí. Jinak já osobně mám rád ověřené, kvalitní značky, takže bych jednoznačně bral Technics. Sám mám gramofon v podobné cenové relaci, Rega Planar 2. Kupoval jsem ho po pravdě primárně kvůli designu a dobré značce 🙂 .
  17. Co říkáš na magnetoplanární, slyšel jsi už nějaké? Já osobně poslouchám na sluchátkách Hifiman Ananda a řekl bych, že planární sluchátka jsou téměř ve všem lepší (na domácí poslech), než dynamická. Magnetoplanární měnič je rychlejší než dynamický, díky čemuž mají sluchátka často přesnější a detailnější projev.
  18. Hrobař

    Naše poruchy sluchu

    Za mých mladých let jsem poměrně často chodil na hudební koncerty a kvůli tomu trpím stejným problémem, neustále slyším šum, asi v menší míře než ty. Nijak jsem to neřešil, protože jsem si sám odvodil, že je to jednoduše z koncertů. Přijde mi ale, že jsem si na šum už zvykl a při poslechu si ho málo kdy všimnu.
  19. Hrobař

    Vinyl na digitální soubory

    Nepoužívám. Mám Rega Planar 2 a vinyly poslouchám zásadně jenom z gramofonu. Poslouchal jsem od kamaráda nějaké překonvertované flacy, ale jejich kvalita mi přišla horší, než přímo zakoupené digitální soubory nebo tidal MQA.
  20. Já používám v tuto chvíli Topping A90, můžu doporučit. Dále zmiňované značky jsem také poslouchal a rozhodně s nimi nešlápneš vedle. Záleží, jaký chceš mít výsledný zvuk. TA-10R je slušný zesilovač, ale pokud chceš lampu, osobně bych šel do TA-26. iFi nemám tolik naposlouchané, ale jejich Zen Dac je jeden z nejvíce doporučovaných zesilovačů, takže předpokládám, že kvalitní bude. Ve tvém finančním rozmezí je od FiiA K5, jestli se nepletu. Ten má kamarád a stále ho vychvaluje. Hraje kvalitně, ale trochu zabarveně. Já jsem fanoušek analytického poslechu, takže jsem automaticky sáhl po Toppingu 🙂 .
  21. Hrobař

    A co alkohol?

    Já mám nejraději kvalitní, sladší rumy a koňaky. Naposledy jsme s přáteli seděli večer u lahve Remi Martina, byl to povedený večer 🙂 .
  22. Ono hodně záleží, jakou změnu zrovna provádíš. Výměny náušníků jsou poměrně běžné a často je lidi mění i na nových sluchátkách kvůli materiálu a tloušťce. Oba parametry mají totiž velký vliv na finální reprodukci zvuku a dokážou ji dost změnit. Například kožené náušníky jsou většinou basovější a více uzavřené, zatímco velurové dělají se zvukem pravý opak. Samozřejmě, když se staré náušníky zničí, výměna za nové přináší povětšinou benefity 😄 .
  23. Už jste koukali na poměrně nově představený zesilovač Aune S9c Pro? Již delší dobu jsem uvažoval o koupi nějakého kvalitnějšího, univerzálního zesilovače, který by nahradil zbytek krabiček, které mám rozházené po stole 🙂 . Co říkáte na S9c Pro? Myslím, že u nás ještě není, ale podle recenzí by to měla být jednoduše bomba.
  24. To je pravda. Od chvíle, co Audigo zrušilo prodejnu v Praze, už není moc kde techniku vyzkoušet, leda když ji má nějaký známý. Osobně největší problém mám u IEMek. Značek je dneska již tolik, že člověk pomalu každý měsíc slyší o nějaké nové. Jejich cenovky jsou stále nižší a nižší a tak mám často problémy nenakoupit třeba 5 nových kusů z nějakého asijského e-shopu 😄 . Hlavně u nich právě stojí mé dilema. Je podle vás lepší zkoušet spousty levnějších špuntů od novějších značek, nebo jednoduše koupit nějaké sennheisery nebo podobné a doufat, že naplní vysoká očekávání a správně se trefí do vkusu?
  25. Hrobař

    AKtivní repro k PC

    Ahoj, záleží na hodně parametrech. Je mnoho modelů, které jsou již ověřené a s jejich koupí asi nešlápneš vedle. Sám jsem spíše sluchátkový, takže nemám moc velký rozhled, ale z osobní zkušenosti můžu doporučit asi tři modely: iLoud Micro, Micca RB42 a FiiO SP3. iLoud Micro jsou na trhu již dlouhou dobu a jako jejich největší výhodu vnímám rozměry. Jsou opravdu malé, můžeš je vozit klidně s sebou na dovolenou, chatu nebo podobně. Zvukově jsou poměrně univerzální, zahrají všechny žánry dost kvalitně. Jejich nevýhodou je primárně šířka a prostorovost zvuku. Jednoduše z tak malých reproduktorů nelze vytvořit "velký" zvuk. Micca RB42 jsem slyšel jenom jednou u kamaráda, ale abych si na ně vytvořil názor, to stačilo. Jsou o něco větší, než iLoud, ale nárůst v prostorovosti a plnosti zvuku je neuvěřitelný. Jejich zvukový projev je spíše zábavný než studiový a při poslechu opravdu nevěříte, že se jedná o tak malé reproduktory. Nevýhodou je jejich dostupnost, tedy spíše nedostupnost. Nemají evropské zastoupení, takže je u nás jde sehnat docela obtížně. Jako třetí jsem zmiňoval FiiA SP3, které jsou teď u nás nové a z mého pohledu se jedná o mezikrok mezi výše zmíněnými modely. Nejsou už tolik přenosné, ale stále se přenášet (spíše převážet) dají. Zvukový projev je také velmi zábavný, ale přijde mi přesnější než u RB42. Jsou jenom o něco větší než iLoud, ale dle mého vypadají mnohem lépe. Zvuk je také plnější a zábavnější. Nevýhodou všech tří reproduktorů je jejich absence převodníku. Ke všem by sis musel ještě nějaký dokoupit. S nimi už tedy nemám tolik zkušeností, před dlouhou dobou jsem zakoupil iFi ZEN DAC a nikdy jsem moc nezkoumal rozdíl mezi jednotlivými převodníky. Bylo by zajímavé zakoupit možná ještě nějaký lampový předzesilovač, čas od času sám přemýšlím nad koupí nějakého levného "lampáče" 🙂 .
×
×
  • Vytvořit nový...