Jdi na obsah

Vliv výměny náušníků na zvuk sluchátek


Gentleman

Recommended Posts

Tak jsem si vyměnil staré otrhané náušníky u sluchátek Sennheiser TR 175, jasně, není to žádní Hi-Fi špička, ale u počítače mi stačí. Jak byly ty náušníky otrhané, tak se z uzavřených sluchátek postupně stala otevřená, ani mi to nedošlo. Vyměnil jsem je hlavně z estetických důvodů, vypadalo to už ohavně. A po výměně mě překvapil zvuk, už jsem úplně zapomněl, jak sluchátka původně zněly. Zaprvé o sto procent lepší kvalita, zadruhé neobtěžuju ženu, která spí nahoře v patře, zvuk se zavře a nenese se do okolí. Vůbec mě nenapadlo, jak ta změna bude silná. Doporučuju!

Odkaz na příspěvek
Sdílení na jiných webech

Ono hodně záleží, jakou změnu zrovna provádíš. Výměny náušníků jsou poměrně běžné a často je lidi mění i na nových sluchátkách kvůli materiálu a tloušťce. Oba parametry mají totiž velký vliv na finální reprodukci zvuku a dokážou ji dost změnit. Například kožené náušníky jsou většinou basovější a více uzavřené, zatímco velurové dělají se zvukem pravý opak. Samozřejmě, když se staré náušníky zničí, výměna za nové přináší povětšinou benefity 😄 .

Odkaz na příspěvek
Sdílení na jiných webech

  • 2 týdny později...
V 28. 8. 2023 v 9:10 , Bob napsal:

Zkus schválně sehnat náušníky z jinýho materiálu a přehodit je místo kožených, úplně se změní charakteristika zvuku a třeba ti bude víc vyhovovat 🙂

No mně ten zvuk naprosto vyhovuje právě teď a kromě toho pochybuju, že se jiné náušníky vyrábějí. Nikde jsem jiný materiál nenašel. Jsou to uzavřená sluchátka.

Odkaz na příspěvek
Sdílení na jiných webech

  • 2 týdny později...

Připojte se ke konverzaci

Příspěvek můžete odeslat nyní a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se, abyste mohli pod svým účtem vkládat příspěvky.

Guest
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Pozvat přátele

    Líbí se vám AudioMAG? Pozvěte přátele!
×
×
  • Vytvořit nový...