Jdi na obsah

AKtivní repro k PC


Glum

Recommended Posts

Zdravíčko, porozhlížím se po nějakých aktivních repro monitorů k PC, poměr cena výkon. Nemohu si dovolit nějaké extra drahé kousky, ale řekněme, že do těch 15tis bych do toho mohl investovat. Poslouchám převážně rockovou hudbu, někdy rockpop a podobné žánry. Důležité je, aby to nebyly nějaké velké hachle, které mi zaberou polovinu pracovny.  A další překážkou je, že zatím nevlastním žádný audio převodník, pouze PC. Existuje nějaká varianta monitorů, které jsou tzv. All in one, tedy připojím je jen nějakým propojovacím kabelem do USB a hudba bude na světě? Případně klidně navrhněte vhodnou kombinaci převodníku a repro do daného rozpočtu. Předem díky za rady

Odkaz na příspěvek
Sdílení na jiných webech

Ahoj, 

záleží na hodně parametrech. Je mnoho modelů, které jsou již ověřené a s jejich koupí asi nešlápneš vedle. Sám jsem spíše sluchátkový, takže nemám moc velký rozhled, ale z osobní zkušenosti můžu doporučit asi tři modely: iLoud Micro, Micca RB42 a FiiO SP3. iLoud Micro jsou na trhu již dlouhou dobu a jako jejich největší výhodu vnímám rozměry. Jsou opravdu malé, můžeš je vozit klidně s sebou na dovolenou, chatu nebo podobně. Zvukově jsou poměrně univerzální, zahrají všechny žánry dost kvalitně. Jejich nevýhodou je primárně šířka a prostorovost zvuku. Jednoduše z tak malých reproduktorů nelze vytvořit "velký" zvuk. Micca RB42 jsem slyšel jenom jednou u kamaráda, ale abych si na ně vytvořil názor, to stačilo. Jsou o něco větší, než iLoud, ale nárůst v prostorovosti a plnosti zvuku je neuvěřitelný. Jejich zvukový projev je spíše zábavný než studiový a při poslechu opravdu nevěříte, že se jedná o tak malé reproduktory. Nevýhodou je jejich dostupnost, tedy spíše nedostupnost. Nemají evropské zastoupení, takže je u nás jde sehnat docela obtížně. Jako třetí jsem zmiňoval FiiA SP3, které jsou teď u nás nové a z mého pohledu se jedná o mezikrok mezi výše zmíněnými modely. Nejsou už tolik přenosné, ale stále se přenášet (spíše převážet) dají. Zvukový projev je také velmi zábavný, ale přijde mi přesnější než u RB42. Jsou jenom o něco větší než iLoud, ale dle mého vypadají mnohem lépe. Zvuk je také plnější a zábavnější.

Nevýhodou všech tří reproduktorů je jejich absence převodníku. Ke všem by sis musel ještě nějaký dokoupit. S nimi už tedy nemám tolik zkušeností, před dlouhou dobou jsem zakoupil iFi ZEN DAC a nikdy jsem moc nezkoumal rozdíl mezi jednotlivými převodníky. Bylo by zajímavé zakoupit možná ještě nějaký lampový předzesilovač, čas od času sám přemýšlím nad koupí nějakého levného "lampáče" 🙂 .

Odkaz na příspěvek
Sdílení na jiných webech

  • 3 týdny později...

Ohlědně toho Dacu mi asi stejně nic jiného něž nějaký pořídit. O iFi ZEN DACu jsem již slyšel a četl jsem si nějaké recenze a zkušenosti, je hodně rozšířený a vypadá to, že asi spolehlivý a účel plní dostatečně. Repro tedy zvážím a projdu si ještě tvoje tipy trochu do hloubky než se rozhodnu jak dál. Každopádně díky za obsáhlou a fundovanou radu 🤩

Odkaz na příspěvek
Sdílení na jiných webech

Připojte se ke konverzaci

Příspěvek můžete odeslat nyní a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se, abyste mohli pod svým účtem vkládat příspěvky.

Guest
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Pozvat přátele

    Líbí se vám AudioMAG? Pozvěte přátele!
×
×
  • Vytvořit nový...