Jdi na obsah

Recenze mého impulzivního nákupu FiiO FD11


Speed

Recommended Posts

Mám lehký problém s impulzivními nákupy a dalším z nich se stala sluchátka FiiO FD11. Stojí jen lehce přes tisícovku, takže moc neudělala čáru přes rozpočet 😀 .

 

Jsou to špunty s pouze jedním dynamickým měničem z karbonových vláken, který má 10 mm. Tím si mě získaly, protože nejsem fanoušek zbytečně složitých X-měničových špuntů, které sice hrají přesně, ale nudně. Sluchátka mi přišla před třemi dny, tak vám tu sem napíšu nějaké své pocity z prvních několika hodin poslechu.

 

Používal jsem je s podstatně dražšími zařízeními - doma jsem je zapojoval do Aune X7s a na cestách jsem používal přehrávač HiBi R5. Kombinoval jsem poslech z Tidalu a flaců 96kHz/24bit. Namísto základních špuntů jsem na ně nasadil Spinfity. 

 

Co se kvality zpracování týče jsou FD11 asi poměrně individuální kousek. Na někoho může jejich vzhled působit levně, na někoho draze, ale každopádně nejsou vyrobeny nekvalitně. Jsou v podstatě sestaveny ze dvou částí zinkové slitiny a poměrně dobře sednou do ucha (když vyměníte špunty). Kabel se tváří relativně bytelně, ale to ukáže až čas. Jinak nepůsobí ani nekvalitně, ani extra luxusně. Když bych to měl shrnout, s ohledem na cenu sluchátek je kvalita zpracování dobrá. 

 

FiiO píše, že jsou sluchátka primárně zaměřena na zpěv, s čímž v podstatě zároveň souhlasím i nesouhlasím. Určitě jsou to sluchátka, která jsou laděna na zábavný, nenáročný poslech, což lze odvodit i z frekvenční odezvy. Přikládám její křivku z Head-fi:

oQKz5Ps1H8SJM7cTg8xASEL9Lz6VZtpv7F9mSQP0

Jsou spíše zaměřena obecně na basy, ale zbytek spektra zůstává dostatečně prokreslený. Výšky nejsou (díky bohu) agresivní, ale jsou stále přítomny. Díky této charakteristice jsou vokály příjemné na poslech a relativně výrazné.

 

V čem sluchátka nejvíc (co se zvuku týče) zaostávají, je z mého pohledu separace nástrojů a obecně poslech komplikovanější hudby. Zvuk se pak občas slévá do jedné neidentifikovatlné hmoty, kterou už si člověk tolik neužije. Na druhou stranu, při poslechu jednodušší nebo průměrně náročné hudby (pop, rock, rap, lehčí metal atd.) se skvěle projevuje příjemná, “teplá” tonalita sluchátek a kvalita je vzhledem k nízké ceně více než dostačující. Nízké frekvence nejsou nejlépe prokreslené, ale mají příjemný “punch”, který mi pokaždé vykouzlí úsměv na tváři. Radost mi udělala šířka zvukového projevu, protože je podle mě tak akorát a poměrně překvapivá u takto levných a hlavně špuntových sluchátek o pouhém jednom měniči. 

 

Abych to shrnul, FD11 se nemohou rovnat o třídu dražším, ověřeným sluchátkům. Na druhou stranu vzhledem ke své ceně mají opravdu spoustu pozitivních vlastností a pokud by si někdo stanovil hranici 3 tisíc korun pro koupi sluchátek, budou rozhodně z těch lepších.

  • Děkuji 1
Odkaz na příspěvek
Sdílení na jiných webech

Připojte se ke konverzaci

Příspěvek můžete odeslat nyní a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se, abyste mohli pod svým účtem vkládat příspěvky.

Guest
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Pozvat přátele

    Líbí se vám AudioMAG? Pozvěte přátele!
×
×
  • Vytvořit nový...