Jdi na obsah

Sluchátka nebo reproduktory?


Nobody

Recommended Posts

Přemýšlím. Rád bych upgradoval svůj poslech. Mám AV Receiver Denon AVR-X2700H a repro 5.0 Jamo S608 (asi 10 let staré) hlavně pro domácí kino. Sluchátka používám Sennheiser Momentum 3, vyhovuje mi, že se s nimi mohu pohybovat po místnosti a poslouchat tak i pozdě v noci, když všichni spí.

No ale rád bych se posunul někam výš. A teď nevím, jestli raději investovat do lepších repro, nebo do pořádných sluchátek, i kdyby nebyla wireless. Poslouchám hlavně rock, elektroniku a pop, většinou flac, ale mám i sbírku CD a vinylů. Měl jsem dojem, že moje výbava nehraje špatně, ale bohužel jsem měl nedávno možnost si poslechnout sluchátka kolem 20-30k i repro za 100. Ale nemůžu koupit všechno najednou. Jedna možnost by byla doplnit sestavu subwooferem, mám rád pořádné basy. Jiná možnost je prodat repro a pořídit něco lepšího, ale rád bych je využil jak pro domácí kino tak i pro stereo. 

Nebo se na to vykašlat a jít do lepších sluchátek, mám takový pocit, že kdybych chtěl dosáhnout s repro podobně kvalitního zvuku jako se sluchátky, tak utratím za repro víc. Navíc se v reproduktorech tak moc nevyznám, nevím, po čem koukat. A taky jaké jsou vhodné pro Denon. Ty Jamo byly původně k Onkyu. Nebo se pletu a byla by tady nějaká pěkná varianta tak do 50k? To je můj strop, se sluchátky se do něj bez problémů vejdu.

Dík za rady a zkušenosti

Odkaz na příspěvek
Sdílení na jiných webech

Pokud si přeješ dosáhnout co nejkvalitnějšího zvuku, sluchátková sestava bude vždy levnější. Reproduktory mají z mého pohledu největší výhodu v komfortu. Někdo též preferuje sluchátkový poslech nebo naopak reproduktorový. Ve tvé situaci je to už o prioritách. Okolo 50 tisíc lze zakoupit už slušně hrající reproduktorová soustava, ale pokud stejné množství peněz dáš do sluchátek, bude zvukový projev celkově kvalitnější. 

Odkaz na příspěvek
Sdílení na jiných webech

Připojte se ke konverzaci

Příspěvek můžete odeslat nyní a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se, abyste mohli pod svým účtem vkládat příspěvky.

Guest
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Pozvat přátele

    Líbí se vám AudioMAG? Pozvěte přátele!
×
×
  • Vytvořit nový...