Jdi na obsah

Délka kabelu gramofon–zesilovač


KLF

Recommended Posts

Čau hifisté...

Vidím oddíl kabelů u sluchátek a reproduktorů, ale tam moje otázka nepatří.

Řeším následující problém. Provizorně jsem umístil gramofon blízko k zesilovači, protože dodaný propojovací kabel má 1 m. Ale rád bych gramec dal jinam a vyměnil kabel za 3metrový. Je mi jasný, že z toho může vylézt slabší signál, protože nepoužívám žádný předzesilovač. Po čem bych se měl ještě koukat? Žádný delší kabel nemám abych to vyzkoušel a nechci utrácet za nic dražšího, když nevím jak to dopadne. Budu muset dokoupit nějaký předzesilovač? Použít drahé kabely? Nemám s tim žádnou zkušenost, ale když vidím ty ceny... Navíc se mi nepovedlo tak dlouhý kabel se zeměním ani najít. A co když použiju kabel bez zemění? I tak jsem viděl RCA kabel 3m za 3k. Nebo bude ztráta a zkreslení tak malé že to nepoznám? A nebo je to všechno pitomost a mám gramofon nechat tam kde je? Nebo přestavět nábytek a nechat všechno pohromadě? Dík za rady.

Odkaz na příspěvek
Sdílení na jiných webech

  • 3 týdny později...
Před 7 hodinami, Jaguar napsal:

existuje víc druhů propojovacích kabelů....jakými kabely jsi to propojil? Pošli aspoň fotku...

 

🙂 Jasně, nenapsal jsem, že je to úplně normální RCA kabel se zeměním. Myslel jsem, že je to docela jasný. Není na něm nic k focení... Ale pokud je to potřeba, tak vypadá nějak takhle (foto z webu, odpojovat ho kvůli tomu nebudu):

408DJ5500057-750x750.jpg.5e60371171dbc729864f52244d3726a7.jpg

Odkaz na příspěvek
Sdílení na jiných webech

Ahoj, upgrade kabelu za lepší ti vždy přinese nějaké zlepšení zvuku, otázka je, zda to tvoje ucho rozpozná. V takové dostupné variantě se poměrně hodně používají kabely Audio Quest - poměr cena/výkon. Přikládám odkaz. Já od nich mám také RCA propojovací a rozhodně to zní lépe než tyhle standardní factory cinche.

https://www.gramofony-desky.cz/produkty/kabely/audioquest-evergreen-rr-3-m---audio-kabel-2-x-rca---2-x-rca/1803.html?gclid=Cj0KCQjwmICoBhDxARIsABXkXlIY2q7vqBF7NN9FCnZA3hhhoRrhbCIrfb90HWxqSOyJiprDfnlzvXoaAsFkEALw_wcB

Odkaz na příspěvek
Sdílení na jiných webech

Před 2 hodinami, Tomasek13 napsal:

Ahoj, upgrade kabelu za lepší ti vždy přinese nějaké zlepšení zvuku, otázka je, zda to tvoje ucho rozpozná. V takové dostupné variantě se poměrně hodně používají kabely Audio Quest - poměr cena/výkon. Přikládám odkaz. Já od nich mám také RCA propojovací a rozhodně to zní lépe než tyhle standardní factory cinche.

https://www.gramofony-desky.cz/produkty/kabely/audioquest-evergreen-rr-3-m---audio-kabel-2-x-rca---2-x-rca/1803.html?gclid=Cj0KCQjwmICoBhDxARIsABXkXlIY2q7vqBF7NN9FCnZA3hhhoRrhbCIrfb90HWxqSOyJiprDfnlzvXoaAsFkEALw_wcB

Chlapi, díky za radu. Nábytek se mi stěhovat nechce, takže ten kabel za 3k asi bude řešení. Navíc kdybych koupil nějaký za litr, tak mi to bude hlodat v hlavě a nakonec skončí v šuplíku a bude upgrade, akorát to bude ještě ve výsledku dražší. 😄 Člověk holt nemá kupovat to nejlevnější.

  • To se mi líbí 2
Odkaz na příspěvek
Sdílení na jiných webech

Připojte se ke konverzaci

Příspěvek můžete odeslat nyní a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se, abyste mohli pod svým účtem vkládat příspěvky.

Guest
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Pozvat přátele

    Líbí se vám AudioMAG? Pozvěte přátele!
×
×
  • Vytvořit nový...