Jdi na obsah

Naše poruchy sluchu


Recommended Posts

Řekneme si to na rovinu, někteří z nás si užívají hudbu, přestože mají různé sluchové vady. Například já už 15 let bojuji s tinnitem, tzn. že slyším neustálý pískot a hučení. V levém uchu je to o síle 65 dB, v pravém o něco méně. Navíc v levém uchu mám asi 50 % sluchu. Taky frekvenční rozsah mám poněkud omezený. Ale i tak si rád kupuji kvalitní elektroniku s velkým rozsahem a vychutnám si pořádný a čistý zvuk, jenom si na zesilovači (když používám sluchátka) přesunu balance doleva, abych to vyrovnal. Při běžném poslechu z reproduktorů mi to tak nevadí, už jsem se  naučil pískot "eliminovat", prostě ho nevnímám. Jak jste na tom vy? Máme tu další sluchově postižené?

Odkaz na příspěvek
Sdílení na jiných webech

Za mých mladých let jsem poměrně často chodil na hudební koncerty a kvůli tomu trpím stejným problémem, neustále slyším šum, asi v menší míře než ty. Nijak jsem to neřešil, protože jsem si sám odvodil, že je to jednoduše z koncertů. Přijde mi ale, že jsem si na šum už zvykl a při poslechu si ho málo kdy všimnu.

Odkaz na příspěvek
Sdílení na jiných webech

Tak o tom jsem taky neslyšel. Myslel jsem, že jsou dvě cesty: buď se s tím naučíš žít a ignoruješ, nebo ti nakonec hrábne. Ten chlapík objevil třetí.

Pamatuju se, že když mě svého času poslali k psychologovi, tak nejlepší rada byla "přijměte to jakou součást svojí osobnosti". Takže jsem si občas uvědomil, že pískání a hukot je tam, řekl jsem si "v pořádku" a zase se na to vykašlal. Ale fakt je, že nějakou dobu mi trvalo se do takového bodu dostat. První tři roky byly nejhorší.

Odkaz na příspěvek
Sdílení na jiných webech

Připojte se ke konverzaci

Příspěvek můžete odeslat nyní a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se, abyste mohli pod svým účtem vkládat příspěvky.

Guest
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Pozvat přátele

    Líbí se vám AudioMAG? Pozvěte přátele!
×
×
  • Vytvořit nový...