Jdi na obsah

Sháním hi-fi sluchátka do 30k


Recommended Posts

Smutný den, můj model Focal Elear zemřel, přesněji levý kanál selhal, pravý kanál funguje v pořádku, ale levý kanál je zcela mrtvý, jak jsem pochopil, zřejmě je to běžná porucha a mám štěstí, že to trvalo tak dlouho, protože jsem je používal cca 8 hodin denně.
Každopádně asi hledám nová sluchátka můj rozpočet je do 30k včetně cla a DPH při případném dovozu ze zemí mimo EU + nové kabely, pokud se konkrétní sluchátka dodávají s mizernými.

Tady jsou moje priority od nejvyšší po nejnižší;

- Neutrální nebo mírně basující tón.

- Zobrazení: preferuji 3D prostor, ale i 2D je v pořádku, pokud je přesný.

- Dobrá barva zvuku, zejména ve středním pásmu a nižších výškách.

- Přesné Detaily.

- Široká ozvučená scéna

Dávám přednost otevřeným sluchátkům s látkovými polštářky, nevadí mi kožené, pokud sluchátka nevytvářejí úplné těsnění (pak se potím), to dělají i některé otevřené (většinou planární), které mi ještě ke všemu při pohybu čelistí nebo hlavy praskají v uších.

Jakékoli návrhy s rychlým shrnutím popisu zvuku jsou vítány, moc děkuji za pomoc a čas!

Odkaz na příspěvek
Sdílení na jiných webech

Pokud hledáš sluchátka v týhle ceně, počítám, že slušnej zesík už máš. Doporučil bych proto asi Hifiman Ananda, to je klasika pro analytický poslech. Taky bych doporučil z osobní zkušenosti Sendy Audio Peacock, jsou velmi příjemný na dlouhý souvislý poslech a nabízí zvukově tak nějak kombinaci všeho.

Odkaz na příspěvek
Sdílení na jiných webech

Je pravda, že jsem nenapsal, že používám buď Violectric V100 nebo FiiO K5 Pro. 

Na Sendy už jsem koukal, je pravda že na VIVA, Peacock už jsou přes můj rozpočet. Ještě mě zaujaly Beyerdynamic T1 3rd Gen. Zase ty Focal už mám ověřený, chtěl jsem zkusit něco jiného, ale nevím. Nakonec je třeba koupím znovu. Škoda, že se tady nedají různá sluchátka někde vyzkoušet... Kdysi byla taková prodejna v Praze u Míráku, ale to už mám dojem neexistuje. 😞

Odkaz na příspěvek
Sdílení na jiných webech

Ten Violectric by měl být schopen rozehrát většinu sluchátek, pokud by to FiiO nedalo. Pokud bys teda chtěl fakt zaměření na detail, bral bych Anandy. Pokud tam chceš trochu širší zvukový projev s trochou více basů, doporučuji Audeze LCD-2c, mam je sám a jsem s nimi (na zábavný poslech) velmi spokojený. Mohl bys sáhnout i po LCD-X, ty jsou braný jako jeden z nejlepších modelů, co Audeze kdy udělalo, ale jsou trochu dražší, spíš k těm 30k. Zvukové to jsou v podstatě LCD-2c ale více detailní, méně zábavné, víc balanced. 

Odkaz na příspěvek
Sdílení na jiných webech

A co takhle MEZE Audio 109 Pro? Slyšel jsem na ně jen chválu a to jedna z pohledu poměru ceny / zpracování, tak i zvukově prý poměrně vynikají v dané cenové relaci. Jsou běžně dostupná a za 20 000,- by to mohla být také varianta ke zvážení:

 

https://www.basys.cz/meze-109-pro-audiophile-dynamic-open-back-circumaural-headphone.html?gclid=CjwKCAjwrranBhAEEiwAzbhNtQNI1cq-OWSozuL0XCGA4nu31c9VANJN300tIxw2rlpkToHuwPdyERoCWJQQAvD_BwE

Odkaz na příspěvek
Sdílení na jiných webech

  • 2 týdny později...
  • 2 týdny později...

Připojte se ke konverzaci

Příspěvek můžete odeslat nyní a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se, abyste mohli pod svým účtem vkládat příspěvky.

Guest
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Pozvat přátele

    Líbí se vám AudioMAG? Pozvěte přátele!
×
×
  • Vytvořit nový...