Jdi na obsah

Hudební cesta - od začátku do současnosti!


Nobody

Recommended Posts

Zdravím všechny, když tak koukám na vlákno "Co právě posloucháte", tak mě napadly otázky. 

1. Jaké bylo první album, které jste si kdy sami pro sebe koupili?

2. Jaké bylo poslední album, které jste si koupili pro sebe?

Já to měl docela dobré, můj táta byl velký fanda přes hudbu a kromě dechovky poslouchal snad všechno od jazzu přes pop, country, rock až po operu. Takže u nás doma pořád hrálo něco kvalitního, a to byla 70. a 80. léta. I aparaturu měl na tehdejší dobu velice dobrou. Nějaké základy jsem tedy pochytil. A moc dobře si pamatuju, že jsem si někdy kolem roku 1986 jako první LP koupil Brothers In Arms od Dire Straits.

R-382417-1576759900-7863.jpg.fb5ea13faf6c42269467749d383babdc.jpg

 

A jelikož člověk nikdy neví, kam ho vývoj zavede, tak poslední, co jsem si koupil před pár měsíci je tohle (jasně, není to nejnovější album, ale chtěl jsem ho mít fyzicky doma):

getz_gilberto.thumb.jpg.8b82d5a6eabeb35598993539b8dc546e.jpg


To jen dokazuje, že nikdy nevíte, kam vás život zavede. A co vy? Kde jste začínali a kde jste dnes? Podělte se o to se skupinou!

Odkaz na příspěvek
Sdílení na jiných webech

Tyjo, to já jsem si koupil první LP až rok a půl zpět 😄 . Za mých mladých let už se jelo na mp3kách a vinyl byl branej jako zastaralý formát. Každopádně první LP byl Dream Theater - Metropolis pt. 2 Scenes from a memory. Za mě jedno z nejlepších metalových alb, který kdy vzniklo 🙂 .

Odkaz na příspěvek
Sdílení na jiných webech

Vemi zajímavá diskuze :). No můj první vinyl bude pro vás asi překvapením, jelikož to asi není klasický audiofilský žánr:

image.jpeg.3fcebc079adc8726752a2d0d40bd31be.jpeg

A pak už následovaly další kousky v podobném duchu. Ale ještě dříve si pamatuji spíše kazety jako Fun Factory, East 17, Dog eat Dog, Reef a podobně, těch byla celá řada.

Odkaz na příspěvek
Sdílení na jiných webech

To je docela zajímavý se takhle zamyslet. 🙂 Já byl vždycky na elektroniku, jestli si dobře pamatuju, tak první fyzické CD byl asi Jarre, Equinox pokládám pořád za jedno z nejlepších alb, co jsem kdy slyšel.

a1720834351_10.thumb.jpg.c6d1cda80f73de058e559a325a0584ae.jpg

No a poslední dobou jsem začal ujíždět taky na acid jazzu, nedávno jsem u kámoše slyšel St Germain a vyměnil CD za nějakýho Toma Waitse, kterej mi teda moc nesedl, ani už nevím, jak se ke mně dostal. 🙂

9cbde9f75e1043ba04a7378480264f36.jpg.3aa2b712b00e16ff2ae9244bcfd73ed5.jpg

Odkaz na příspěvek
Sdílení na jiných webech

Připojte se ke konverzaci

Příspěvek můžete odeslat nyní a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se, abyste mohli pod svým účtem vkládat příspěvky.

Guest
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Pozvat přátele

    Líbí se vám AudioMAG? Pozvěte přátele!
×
×
  • Vytvořit nový...