Jdi na obsah

A co kabely?


Bob

Recommended Posts

Obecné vlákno o sluchátkových kabelech.

Samotného mě zajímají vaše zkušenosti s různými sluchátkovými kabely. Ať už se jedná o zvukové rozdíly mezi symetrikou/single ended nebo mezi materiály jednotlivých kabelů, pište sem vše 😄 . 

(ano, pro název vlákna jsem se inspiroval vláknem o alkoholu, creds: @Fernet)

Odkaz na příspěvek
Sdílení na jiných webech

A abych z vás jenom netahal informace, rovnou přispěju vlastní zkušeností.

Testoval jsem rozdíly mezi symetrickým/single-ended kabelem u In Ear Monitorů. V tu dobu jsem měl sluchátka FiiO FA9 a dlouhodobě jsem poslouchal přes single-ended kabel. Nutno dodat, jako přehrávač jsem používal FiiO M15 (ano, mám rád FiiO 😄 ), který samozřejmě má na obou výstupech různý výkon. Při výměně kabelu jsem si hned u první testovací skladby všiml, že zvukový projev sluchátek se zlepšil. Zvuk byl plnější, širší, příjemnější na poslech. Zároveň se ale nesnížilo množství detailů, vše bylo takové klidnější, méně agresivní, jakoby sluchátka najednou někdo přestal škrtit. Zkoušel jsem i různé nastavení Gainu, digitálních filtrů a dalších možností na přehrávači, ale se single-ended kabelem jsem nikdy nedosáhl takového zvuku jako se symetrikou.

Odkaz na příspěvek
Sdílení na jiných webech

Připojte se ke konverzaci

Příspěvek můžete odeslat nyní a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se, abyste mohli pod svým účtem vkládat příspěvky.

Guest
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Pozvat přátele

    Líbí se vám AudioMAG? Pozvěte přátele!
×
×
  • Vytvořit nový...