Jdi na obsah

Vyplatí se aktivní sloupové reproduktory?


Hrobař

Recommended Posts

Zdravím všechny,

již nějakou dobu mi hlavou běhá myšlenka, jestli se vůbec vyplatí kupovat aktivní sloupové reproduktory. Uvažuji nad koupí nové sestavy do obýváku (v tuto chvíli mám pouze nekvalitní soundbar) a přemýšlím, zda je lepší koupit celou sestavu zesilovač + pasivní reproduktory, nebo jednoduše aktivní. Nemám zas tak velký obývák, takže se mi aktivní reproduktory jeví jako lepší varianta. 

Máte někdo zkušenosti s nějakým konkrétním modelem? 

Kdyžtak se pohybuji v cenové relaci cca 50 tis.

Odkaz na příspěvek
Sdílení na jiných webech

Tak já bych upřednostnil zesilovač a pasivní repro. Už jenom kvůli možnosti upgradu nezávisle na sobě. A do 50k se dá pořídit velice slušná sestava. Aktivní repro mě nikdy ani nenapadly, zesilovač zase tolik místa nezabere a bedny nemusíš mít nijak obří, co do velikosti nerozhoduje aktiv/pasiv. Kabely budeš muset tahat stejně. A jestli budeš chtít připojit víc audio zdrojů, tak zesilovač nebo receiver je podle mě lepší cesta.

Odkaz na příspěvek
Sdílení na jiných webech

K aktivum se dají dokoupit samostatné streaming stationy, které pak nabídnou dost možností jak propojit všechno se vším 😄 . 

Já osobně už několik let slintám nad tímhle:

https://buchardtaudio.com/collections/active-speakers/products/a500

Buchardt je za mě asi nejlepší značka aktivních beden a konkrétně na těchhle se mí líbí snad úplně všechno.

Výhodou aktivů za mě je to, že v podobných cenovkách už firmy opravdu do detailů vyladí symbiózu zesilovače s bednami. Například u Buchardtu má každý měnič svůj vlastní zesilovač a pomocí DSP korekce si pak můžeš naladit bedny přesně podle svého vkusu. Mají na stránkách asi 10-20 (nevim přesně) souborů, který do beden můžeš nahrát a každej ti upraví zvuk tak, že ty bedny zní diametrálně jinak než před tím (právě díky separátním zesilovačům).

Odkaz na příspěvek
Sdílení na jiných webech

Připojte se ke konverzaci

Příspěvek můžete odeslat nyní a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se, abyste mohli pod svým účtem vkládat příspěvky.

Guest
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Pozvat přátele

    Líbí se vám AudioMAG? Pozvěte přátele!
×
×
  • Vytvořit nový...