Jdi na obsah

Jak čistíte vinyly?


Nobody

Recommended Posts

Zatím jsem používal jenom karbonový kartáček a antistatickou utěrku, ale teď se ke mně dostalo pár vinylů, které by asi vyžadovaly zásadnější vyčištění. Uvažuju nad pořízením pračky na vinyly, máte s tím nějakou zkušenost? Koukal jsem na tuhle docela levnou. Ale taky jsem viděl dražší zařízení. Nějaké doporučení? Nemám těch vinylů na mokré čištění moc, asi deset. Ale spíš přemýšlím, jestli nepořídit tu dražší a neprojet celou sbírku, cca 120 ks. Na pohled to nepotřebují, tak nevím, jestli je to nutné.

Odkaz na příspěvek
Sdílení na jiných webech

  • 2 týdny později...

Pračka na desky je jedním z užitečných doplňků, které bych rozhodně doporučil zakoupit. I zcela nové desky mohou být špinavé. Vinylové desky obecně mohou rychle nabrat spoustu statické elektřiny a nečistot, ale obojí lze odstranit jejich vypráním.

Není nutné kupovat nějakou špičkovou automatickou - ruční pračka desek svou práci odvede dobře. Navíc stojí za zmínku, že místo nákupu nějakého speciálního čisticího roztoku je mnohem ekonomičtější si namíchat směs destilované vody a isopropanolu v poměru 70:30.

Ještě jeden pro tip ohledně čištění desek - čisticí směs vyměň tak po 6-7 deskách.

Odkaz na příspěvek
Sdílení na jiných webech

Připojte se ke konverzaci

Příspěvek můžete odeslat nyní a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se, abyste mohli pod svým účtem vkládat příspěvky.

Guest
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Pozvat přátele

    Líbí se vám AudioMAG? Pozvěte přátele!
×
×
  • Vytvořit nový...